התקשרו עכשיו: שחר 050-2225451 | איציק 050-2225455  | דוא״ל: shahar@epoxy.co.il

שחר 050-2225451 | איציק 050-2225455

התכונות החזקות והעמידות של חומר האפוקסי מציבות אותו כאחד מהחומרים המבוקשים בתעשייה, בפרט בתחום יישום רצפות אפוקסי לסביבות תעשייתיות ומסחריות. יחד עם זאת חשוב לדעת כיצד לשמור על אורך חיי הרצפה כדי להבטיח הנאה ממנה לשנים ארוכות, ולכן במאמר הנוכחי נפרט כמה טיפים מומלצים שכדאי להכיר וליישם.

מהי רצפת אפוקסי?

בכדי להצליח לשמר את רצפת האפוקסי באמצעות הטיפים שלנו, כדאי קודם כל להבין מהי רצפת אפוקסי ומהן מאפיינה. אפוקסי הוא סוג של פולימר המעורבב עם חומר מקשה כדי ליצור חומר חזק ועמיד, גם מבחינה כימית. הודות לתכונות החוזק והעמידות של האפוקסי, ניתן ליצוק את החומר על רצפות כדי ליצור משטח עמיד במיוחד המסוגל לעמוד בפני שחיקה, כימיקלים ותנועה כבדה. תהליך יישום האפוקסי ליצירת רצפת אפוקסי חזקה מאפשר ליצור ריצוף עמיד במיוחד, בעל גימור אחיד, מבריק או מט וקשיח אשר מבטיח טיפול ותחזוקה קלה ופשוטה.

רצפת אפוקסי

טיפים שיעזרו לכם לתחזק ולשמור על אורך חיי רצפת האפוקסי

ריצוף אפוקסי הוא עמיד לאורך זמן, אך כדי להבטיח את אורך החיים שלו כדאי לתחזק אותו בצורה נכונה באמצעות הטיפים הללו:

  1. פנו לחברה מקצועית ומנוסה בתחום – התקנה נכונה של ריצוף האפוקסי היא קריטית, כיוון שתהליך התקנה מקצועי מבטיח תוצאות איכותיות לאורך זמן ללא קילופים, סדקים ובעיות אחרות. לאנשי מקצוע מנוסים יש את המומחיות להכין את המשטח כראוי, לבחור את נוסחת האפוקסי הנכונה ליישום הספציפי ולהחיל אותו בדייקנות להשגת גימור ללא רבב. הידע שלהם כולל גם הבנת התנאים הסביבתיים, כמו טמפרטורה ולחות, שיכולים להשפיע על תהליך יישום האפוקסי.
  2. התאמת סוג ריצוף לסביבה – התאמה נכונה הינה הכרחית לצורך הבטחת ביצועים מיטביים ואריכות ימים לרצפת האפוקסי. סביבות שונות מציגות אתגרים ייחודיים, כמו חשיפה לתנועה כבדה, כימיקלים, לחות או טמפרטורות קיצוניות. בחירה בפורמולת האפוקסי המתאימה המותאמת לתנאים הספציפיים הללו משפרת את החוזק, העמידות בפני בלאי ופונקציונליות כללית של הריצוף. לדוגמה, אזורים בעלי תנועה גבוהה עשויים לדרוש ציפוי אפוקסי לרצפה שהוא עבה יותר כדי לעמוד בפני שחיקה, בעוד שאזורים המועדים ללחות עשויים להפיק תועלת ממערכות אפוקסי ייעודיות לעמידה בפני לחות.
  3. התאמת סוג ריצוף למטרות ושימושים – איפיון מטרות ושימושי הריצוף והתאמתם לסוג הריצוף המתאים יאפשרו למצות את ביצועי משטח האפוקסי, ולעמוד בדרישות פונקציונליות ספציפיות. פורמולות אפוקסי שונות מציעות רמות שונות של עמידות, בין אם מדובר על עמידות כימית או עמידות להחלקה נוסף על מראה אסתטי. לדוגמה, מתקנים תעשייתיים עשויים לדרוש ציפוי אפוקסי כבד עם עמידות כימית מעולה כדי לעמוד בפני כימיקלים ושמנים קשים, בעוד שחללים מסחריים עשויים לתת עדיפות לאסתטיקה וקלות תחזוקה. התאמת ריצוף האפוקסי לשימוש הייעודי לו מבטיחה שהוא יכול לעמוד בדרישות הסביבה, לשפר את הבטיחות, למזער את עלויות התחזוקה, להאריך את חיי הרצפה ובסופו של דבר לייעל את הפונקציונליות והערך שלו.
  4. היו ערניים לגבי ליקויים – ערנות לפגמים ברצפות אפוקסי חשובה למניעת נזקים נוספים. אפילו פגמים קלים כמו סדקים עלולים לפגוע בשלמות הרצפה, ולהוביל לבעיות נרחבות יותר לאורך זמן. תיקון מיידי של הליקויים הינו הכרחי כדי למנוע את החמרתם, וכן כדי למנוע מהם להוביל לסכנות בטיחותיות או לתיקונים יקרים.
  5. ניקוי והימנעות מחומרים מזיקים – על אף שרצפת האפוקסי עמידה בפני חומרים וכימיקלים קשים, חשוב להקפיד לנקות חומרים מזיקים שנשפכים עליה כדי למנוע נזק איטי ומצטבר העשוי להשפיע על חוזק ומראה הריצוף. ניקוי רצפת אפוקסי קל וניתן לניקוי בקלות בעזרת חומרי ניקוי מסיסים ללא ריכוז גבוה של חומרים פעילים. חומרי ניקוי עם ריכוז גבוה של מלבינים (כמו אקונומיקה) או מסירי שומנים עלולים לגרום לשינוי גוון של הציפי ואף לפגוע ברצפה אם ישארו לאורך זמן.
  6. שמרו על ניקיון הרצפה באופן יומיומי – הצטברות אבק ולכלוך על גבי ריצוף האפוקסי עשויים לשפשף ולשחוק את הציפוי, לגרום לשריטות ובמהלך הזמן לפגיעה באיכותה ועמידותה של הרצפה. לכן מומלץ להקפיד על ניקוי שוטף באמצעות טאטוא הרצפה באופן יומיומי.

באמצעות טיפול, תחזוקה ושמירה נאותה על רצפת האפוקסי שברשותכם, תוכלו ליהנות ממשטח ריצוף עמיד ואיכותי במשך 20-10 שנים בממוצע. זכרו שככל שתקפידו על שימוש נכון, תחזוקה שוטפת ומתאימה ותיקון ליקויים בזמן כך אורך חיי הרצפה יהיו ארוכים יותר.

בחברת שחר אפוקסי מחזיקים בוותק וניסיון של כ-20 שנה בתעשיית האפוקסי, ובעזרת צוות מקצועי ומנוסה מתמחים בייצור ויישום רצפות אפוקסי ברמת גימור גבוהה ואיכות יוצאת דופן.

מידע נוסף