ציפוי לבטון – לשמור על הבטון כמו שצריך!

בטון הוא הבסיס לכל מבנה ולכל רצפה. במרבית המקרים, הבטון מחופה בחומרים שונים, החל מטיח ועד למרצפות ואריחים. אולם ישנם מקומות שבהם לא מחפים את הבטון בחיפויים מסוג זה, ומשאירים את רצפת הבטון כמו שהיא, כמו למשל באזורי תעשייה, במרכזים מסחריים ובמקומות דומים אחרים. במקרים אלו, חשוב לצפות את הבטון בחומרים מתאימים, שיגנו עליו ויאפשרו לו לשמש באופן איכותי וחזק לאורך זמן. ציפוי לבטון חשוב במיוחד באזורים שבהם ישנה סכנה לפגיעה בבטון.

ציפוי לבטון
הציפוי הנפוץ, המוכר והמומלץ ביותר כציפוי לבטון, הוא ציפוי אפוקסי. אפוקסי הוא חומר פולימרי, אשר משמש כציפוי לבטון במקומות רבים ומגוונים, ומאפשר שימוש יעיל, נוח, אסטטי ובטיחותי לבטון. ציפוי לבטון באמצעות אפוקסי מעניק לרצפת הבטון חוזק רק וגם איטום איכותי, והוא גם מאפשר לרצפת הבטון להפוך לרצפה בטיחותית יותר. כבונוס, ציפוי לבטון באמצעות אפוקסי גם הופך את רצפת הבטון לאסטטית יותר.

היתרונות של ציפוי לבטון באפוקסי

החומר האפוקסי מקנה לבטון, כאמור, חוזק ועמידות גבוהים. האפוקסי הוא חומר חזק במיוחד, אשר נשפך על הבטון בעודו נוזלי, ומתקשה במהירות לשכבה אחידה וחלקה. השכבה הזו של ציפוי לבטון היא שכבה חזקה במיוחד, עמידה כנגד שריטות, מכות ושברים, וכן נגד חומרים כימיקליים. זוהי הסיבה שאפוקסי משמש כציפוי לבטון במקומות כמו מרכזי תעשייה וכדומה. ציפוי לבטון באפוקסי גם אוטם היטב את הבטון, מאחר שהוא חודר לכל הסדקים שבבטון וממלא אותם באופן איכותי ומלא. כך נוצרת גם הגנה מלחות. ציפוי לבטון מאפוקסי גם עמיד באש, כך שהרצפה הופכת לבטיחותית במיוחד.

אסתטיקה

הציפוי לבטון באמצעות אפוקסי יוצר שכבה חלקה ואחידה, אשר מגיעה במגוון צבעים. כך נוצרת רצפה יפה ואסטטית, שבה ניתן גם ליצור חלוקה לאזורים שונים באמצעות שימוש בצבעים שונים, מבלי שתהיה תחושה מכבידה של חלוקה ומבלי לפגוע באיכות המשטח. דבר זה מתאים מאד לחניונים ומקומות אחרים מסוג זה. חשוב לדעת כי על אף המראה החלק של האפוקסי, ציפוי לבטון באמצעותו אינו יוצר רצפה מחליקה.
טואול - אתרים באינטרנט